Skip to content

310 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$205,000
Last Sale Date
Jun 27, 2016

Property Information

Block1.08
Lot6
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,574
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
24%
Improvement Value:$140,300
76%
Total Assessment$183,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,586+3.3%
2024$6,374+2.2%
2023$6,238+1.2%
2022$6,167+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$205,000

From:

To:

Sq Ft1,574DeedBook 5494, Page 275Recorded7/8/2016

Property Sale

Sale
$163,653
DeedBook 3459, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 2002