Skip to content

104 Mirror LnWoodbury, NJ 08096

Built 2002

Last Sale Price
$210,000
Last Sale Date
Oct 15, 2013

Property Information

Block1.09
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,979
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,400
20%
Improvement Value:$172,800
80%
Total Assessment$216,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,751+3.3%
2024$7,502+2.2%
2023$7,342+1.2%
2022$7,258+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

Sq Ft1,979DeedBook 5136, Page 30Recorded11/13/2013

Property Sale

Sale
$174,535
DeedBook 3473, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 2002