Skip to content

73 Morning Glory LnWoodbury, NJ 08096

Built 2003

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Dec 1, 2021

Property Information

Block1.10
Lot10
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,330
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,200
23%
Improvement Value:$132,300
77%
Total Assessment$171,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,148+3.3%
2024$5,951+2.2%
2023$5,824+1.2%
2022$5,757+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000
Sq Ft1,330DeedBook 6592, Page 55Recorded12/6/2021

Property Sale

Sale
$156,755
DeedBook 3650, Page 110

Property Built

Built

Year Built: 2003