Skip to content

387 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2024

Last Sale Price
$393,160
Last Sale Date
Jun 11, 2024

Property Information

Block1.10
Lot116

Dwellings---
ZoningBC2
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,900
19%
Improvement Value:$193,300
81%
Total Assessment$238,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,654+992.0%
2024$701+2.2%
2023$686+1.2%
2022$678+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$393,160
Sq Ft1,534DeedBook 7020, Page 185Recorded6/12/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$1,800,000
DeedBook 5011, Page 286