Skip to content

365 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2010

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Mar 22, 2010

Property Information

Block1.10
Lot126
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,346
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100
17%
Improvement Value:$215,100
83%
Total Assessment$259,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,292+3.3%
2024$8,994+2.2%
2023$8,802+1.2%
2022$8,701+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$280,000
DeedBook 4752, Page 77

Property Built

Built

Year Built: 2010

Property Sale

Sale
$220,000
DeedBook 4693, Page 30