Skip to content

363 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2009

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 16, 2009

Property Information

Block1.10
Lot127
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,303
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
18%
Improvement Value:$209,600
82%
Total Assessment$254,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,109+3.3%
2024$8,817+2.2%
2023$8,629+1.2%
2022$8,530+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 4704, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 2009