Skip to content

343 Juneberry WayWoodbury, NJ 08096

Built 2009

Owner
---
Last Sale Price
$521,700
Last Sale Date
Mar 24, 2025

Property Information

Block1.10
Lot137
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,174
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,600
18%
Improvement Value:$197,800
82%
Total Assessment$242,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,690+3.3%
2024$8,411+2.2%
2023$8,232+1.2%
2022$8,137+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$521,700
Sq Ft2,174DeedBook 7153, Page 206Recorded4/2/2025

Property Sale

Sale
$351,000
Sq Ft2,174DeedBook 6505, Page 159Recorded7/8/2021

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$289,900
DeedBook 4614, Page 297