Skip to content

808 Raspberry CirWoodbury, NJ 08096

Built 2011

Last Sale Price
$278,900
Last Sale Date
Jun 2, 2011

Property Information

Block1.10
Lot72
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionGREENBRIAR
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,258
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,400
18%
Improvement Value:$205,400
82%
Total Assessment$249,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,955+3.3%
2024$8,668+2.2%
2023$8,483+1.2%
2022$8,386+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$278,900
DeedBook 4875, Page 105

Property Built

Built

Year Built: 2011

Property Sale

Sale
$144,000
DeedBook 4779, Page 116