Skip to content

810 Raspberry CirWoodbury, NJ 08096

Built 2012

Last Sale Price
$339,900
Last Sale Date
May 28, 2021

Property Information

Block1.10
Lot73
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionHARMONY
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,366
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100
17%
Improvement Value:$211,400
83%
Total Assessment$255,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,160+3.3%
2024$8,866+2.2%
2023$8,677+1.2%
2022$8,577+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$339,900
Sq Ft2,366DeedBook 6488, Page 28Recorded6/8/2021

Property Sale

Sale
$272,000

From:

To:

Sq Ft2,366DeedBook 5098, Page 119Recorded8/5/2013

Property Built

Built

Year Built: 2012

Property Sale

Sale
$464,000
DeedBook 4870, Page 339

Property Sale

Sale
$265,000
DeedBook 4946, Page 273