Skip to content

715 Weatherby DrWoodbury, NJ 08096

Built 2010
Other Exempt

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Sep 2, 2010

Property Information

Block1.10
Lot76
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,440
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,100
24%
Improvement Value:$142,300
76%
Total Assessment$186,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$5,471+3.3%
2017$5,294+2.8%
2016$5,150+2.5%
2015$5,023+5.9%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000
DeedBook 4806, Page 74

Property Built

Built

Year Built: 2010