Skip to content

600 Hydrangea CtWoodbury, NJ 08096

Built 2024

Last Sale Price
$472,710
Last Sale Date
Mar 5, 2024

Property Information

Block1.10
Lot93

Dwellings---
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$48,000
16%
Improvement Value:$252,000
84%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,809+1208.7%
2024$750+2.2%
2023$734+1.2%
2022$725+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$472,710
DeedBook 6982, Page 148Recorded3/13/2024

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$1,800,000
DeedBook 5011, Page 286