Skip to content

88 Morning Glory LnWoodbury, NJ 08096

Built 2003

Last Sale Price
$330,500
Last Sale Date
Jan 12, 2022

Property Information

Block1.11
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5S2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,278
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,400
20%
Improvement Value:$176,200
80%
Total Assessment$220,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,909+3.3%
2024$7,655+2.2%
2023$7,492+1.2%
2022$7,406+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$330,500
Sq Ft2,278DeedBook 6635, Page 67Recorded2/25/2022

Property Sale

Sale
$190,286
DeedBook 3701, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 2003