Skip to content

613 Hidden Oaks DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$203,168
Last Sale Date
Jul 28, 2005

Property Information

Block1.15
Lot25
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,420
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,700
25%
Improvement Value:$133,600
75%
Total Assessment$177,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,356+3.3%
2024$6,152+2.2%
2023$6,021+1.2%
2022$5,952+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$203,168
DeedBook 4033, Page 229

Property Built

Built

Year Built: 2005