Skip to content

708 Northbrooke DrWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 3, 2025

Property Information

Block1.16
Lot5
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,022
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,100
20%
Improvement Value:$181,100
80%
Total Assessment$225,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,073+3.3%
2024$7,814+2.2%
2023$7,648+1.2%
2022$7,560+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$285,609
DeedBook 4299, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 2006