Skip to content

628 Hidden Oaks DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Oct 18, 2021

Property Information

Block1.17
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,205
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,900
19%
Improvement Value:$181,400
81%
Total Assessment$225,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,077+3.3%
2024$7,818+2.2%
2023$7,651+1.2%
2022$7,563+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$300,000
Sq Ft2,205DeedBook 6570, Page 14Recorded10/26/2021

Property Sale

Sale
$256,501
DeedBook 3980, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 2005