Skip to content

604 Hidden Oaks DrWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Price
$228,262
Last Sale Date
Jan 26, 2006

Property Information

Block1.17
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage1,693
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,200
22%
Improvement Value:$155,300
78%
Total Assessment$199,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,152+3.3%
2024$6,923+2.2%
2023$6,775+1.2%
2022$6,697+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$228,262
DeedBook 4154, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 2006