Skip to content

624 Hidden Oaks DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$257,482
Last Sale Date
Aug 29, 2005

Property Information

Block1.17
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,178
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
20%
Improvement Value:$180,600
80%
Total Assessment$224,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,052+3.3%
2024$7,794+2.2%
2023$7,627+1.2%
2022$7,540+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$257,482
DeedBook 4058, Page 64

Property Built

Built

Year Built: 2005