Skip to content

603 Hidden Oaks DrWoodbury, NJ 08096

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 17, 2006

Property Information

Block1.18
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page1.01

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningBC2
Sq Footage2,340
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
17%
Improvement Value:$209,300
83%
Total Assessment$253,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,831+3.4%
2024$8,540+2.2%
2023$8,352+1.2%
2022$8,253+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2005