Skip to content

Pacific Ave(Block 104 Lot 23)Woodbury, NJ 08096

Built 1969
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 21, 2017

Property Information

Block104
Lot23
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,492
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$11,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$11,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$409+3.4%
2024$396+2.2%
2023$387+1.2%
2022$383+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,000
DeedBook 1483, Page 866

Property Built

Built

Year Built: 1969