Skip to content

915 Maryland AveWoodbury, NJ 08096

Built 1967

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
May 27, 2014

Property Information

Block105
Lot44
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,105
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
20%
Improvement Value:$117,600
80%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,277+3.3%
2024$5,108+2.2%
2023$4,999+1.2%
2022$4,942+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967