Skip to content

Maine Ave(Block 109 Lot 12)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block109
Lot12
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$39,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,398+3.3%
2024$1,353+2.2%
2023$1,324+1.2%
2022$1,309+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$96,000
Sq Ft1,308DeedBook 6639, Page 299Recorded3/4/2022

Also conveyed in this deed

2 parcels