Skip to content

667 Chicopee WayWoodbury, NJ 08096

Built 2008

Last Sale Price
$340,000
Last Sale Date
Jun 30, 2008

Property Information

Block125
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,532
Acreage0.63

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,700
18%
Improvement Value:$263,600
82%
Total Assessment$323,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,590+3.3%
2024$11,219+2.2%
2023$10,979+1.2%
2022$10,853+1.9%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$340,000
DeedBook 4555, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 2008

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4379, Page 226

Property Sale

Sale
$52,500
DeedBook 3869, Page 225