Skip to content

Merrimac Rd(Block 128 Lot 1)Woodbury, NJ 08096

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2018

Property Information

Block128
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class---
Description4-3SFB/84 UNITS
Dwellings0
ZoningR2
Sq Footage---
Acreage5.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,100,000
53%
Improvement Value:$1,900,000
48%
Total Assessment$4,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$143,400+3.3%
2024$138,800+2.2%
2023$135,840+1.2%
2022$134,280+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$14,888,651

From:

To:

DeedBook 5593, Page 90Recorded1/20/2017

Also conveyed in this deed

2 parcels