Skip to content

750 Logan AveWoodbury, NJ 08096

Built 1990

Last Sale Price
$99,900
Last Sale Date
Feb 28, 1991

Property Information

Block142
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,097
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
22%
Improvement Value:$131,800
78%
Total Assessment$169,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,809+3.5%
2024$5,614+2.3%
2023$5,489+1.2%
2022$5,423+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$99,900
DeedBook 2082, Page 321

Property Built

Built

Year Built: 1990