Skip to content

615 Salmon AveWoodbury, NJ 08096

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2018

Property Information

Block147
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page12

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,098
Acreage0.87

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$59,200
22%
Improvement Value:$209,900
78%
Total Assessment$269,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,647+3.3%
2024$9,338+2.2%
2023$9,139+1.2%
2022$9,034+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980