Skip to content

70 Lee AveWoodbury, NJ 08096

Built 1977

Last Sale Price
$11,000
Last Sale Date
Apr 19, 1996

Property Information

Block173
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,044
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$43,200
19%
Improvement Value:$184,000
81%
Total Assessment$227,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,145+3.3%
2024$7,884+2.2%
2023$7,716+1.2%
2022$7,627+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$11,000
DeedBook 2642, Page 60

Property Sale

Sale
$95,900
DeedBook 2454, Page 81

Property Built

Built

Year Built: 1977