Skip to content

41 Burke AveWoodbury, NJ 08096

Built 2006

Last Sale Date
Dec 11, 2015

Property Information

Block177
Lot5.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,010
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
20%
Improvement Value:$151,600
80%
Total Assessment$189,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,794+3.3%
2024$6,576+2.2%
2023$6,435+1.2%
2022$6,362+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2006