Skip to content

1151 Bennett DrWoodbury, NJ 08096

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 17, 2024

Property Information

Block197
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,196
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$54,400
33%
Improvement Value:$110,100
67%
Total Assessment$164,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,647+3.5%
2024$5,458+2.3%
2023$5,336+6.4%
2022$5,014+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955