Skip to content

1370 Cooper StWoodbury, NJ 08096

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 15, 2021

Property Information

Block199
Lot20.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18.7

Building Details

Building Class---
Description1SF1GC-P
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage988
Acreage0.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$47,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,685+3.3%
2024$1,631-71.9%
2023$5,800+0.0%
2022$5,800
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 5588, Page 35