Skip to content

1750 Deptford Center Rd(Block 200.01 Lot 20)Woodbury, NJ 08096

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 17, 2000

Property Information

Block200.01
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage26.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$71,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,553+3.3%
2024$2,471+2.2%
2023$2,418+1.2%
2022$2,390+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$8,350,000
DeedBook 1481, Page 211