Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1220 Hurffville RdWoodbury, NJ 08096
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2019
Property Information
Block200.01
Lot24
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18
Building Details
Building Class---
DescriptionFRIENDLY'S
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage1.16
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$365,400
43%
Improvement Value:$475,700
57%
Total Assessment$841,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $30,153 | +3.3% |
| 2024 | $29,186 | +2.2% |
| 2023 | $28,564 | +1.2% |
| 2022 | $28,236 | +1.9% |
Property History
No events match the selected filters.