Skip to content

1215 Hurffville RdWoodbury, NJ 08096

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2019

Property Information

Block203.01
Lot32
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description2 RETAIL BLDGS
Dwellings0
ZoningBC2
Sq Footage---
Acreage1.95

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$535,900
16%
Improvement Value:$2,815,100
84%
Total Assessment$3,351,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$120,133+3.3%
2024$116,280+2.2%
2023$113,800+1.2%
2022$112,493+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,982,880

From:

To:

DeedBook 5767, Page 32Recorded11/9/2017