Skip to content

468 Warwick RdWoodbury, NJ 08096

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2012

Property Information

Block233.01
Lot78
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description1SFPL VAR BLDGS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,520
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,100
19%
Improvement Value:$219,100
81%
Total Assessment$270,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,687+3.3%
2024$9,376+2.2%
2023$9,176+1.2%
2022$9,071+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$135,000
DeedBook 3145, Page 66

Property Built

Built

Year Built: 1975