Skip to content

406 Warwick RdWoodbury, NJ 08096

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 7, 2024

Property Information

Block233.02
Lot54
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class17
Description2SCB2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,350
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$54,900
34%
Improvement Value:$104,300
66%
Total Assessment$159,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,707+3.3%
2024$5,524+2.2%
2023$5,406+1.2%
2022$5,344+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952