Skip to content

771 Fox Run RdSewell, NJ 08080

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 1996

Property Information

Block233
Lot27.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description2G W/ LOFT
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,654
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,400
31%
Improvement Value:$101,100
69%
Total Assessment$145,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,966+3.5%
2024$4,799-6.6%
2023$5,139+1.2%
2022$5,078+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985