Skip to content

1929 Delsea DrSewell, NJ 08080

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10,600
Last Sale Date
Aug 3, 2023

Property Information

Block237
Lot3
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,076
Acreage1.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$59,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,133+1.9%
2024$2,092+30268.8%
2023$7+28.5%
2014$5+23.5%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$10,600
Sq Ft1,076DeedBook 6899, Page 255Recorded8/25/2023

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$200
DeedBook 4933, Page 67