Skip to content

29 Trilby AveWestville, NJ 08093

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 29, 1993

Property Information

Block26
Lot15
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class17
Description1SFC-P
Dwellings1
ZoningR6
Sq Footage994
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,900
24%
Improvement Value:$117,100
76%
Total Assessment$155,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,307+3.5%
2024$5,129+2.3%
2023$5,014+1.2%
2022$4,953+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968