Skip to content

1902 County House RdWoodbury, NJ 08096

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 14, 1995

Property Information

Block296
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,700
22%
Improvement Value:$111,800
78%
Total Assessment$142,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,859+3.5%
2024$4,695+2.3%
2023$4,589+1.2%
2022$4,534+2.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962