Skip to content

2110 Barnes AveWoodbury, NJ 08096

Built 1940

Last Sale Price
$174,900
Last Sale Date
Mar 28, 2007

Property Information

Block309
Lot9
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,309
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,900
26%
Improvement Value:$95,600
74%
Total Assessment$128,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,607+3.3%
2024$4,459+2.2%
2023$4,364+1.2%
2022$4,314+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$174,900
DeedBook 4366, Page 148

Property Sale

Sale
$119,000
DeedBook 4218, Page 298

Property Built

Built

Year Built: 1940