Skip to content

436 Oak AveWoodbury, NJ 08096

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 2011

Property Information

Block316
Lot30
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,743
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
24%
Improvement Value:$107,400
76%
Total Assessment$141,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,076+3.3%
2024$4,914+2.2%
2023$4,809+1.2%
2022$4,754+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950