Skip to content

High St(Block 319 Lot 40)Woodbury, NJ 08096

Built 2023
Vacant Land

Last Sale Price
$25,000
Last Sale Date
Nov 18, 2020

Property Information

Block319
Lot40
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage2,434
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$26,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$964+14.8%
2024$840-3.0%
2023$866+1.2%
2022$856+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

SaleMulti
$25,000
DeedBook 6384, Page 34Recorded12/8/2020

Property Sale

Sale
$1,000
DeedBook 2087, Page 108