Skip to content

649 Mcnaughton AveWoodbury, NJ 08096

Built 2003

Last Sale Price
$190,905
Last Sale Date
Dec 17, 2003

Property Information

Block319
Lot47
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,800
16%
Improvement Value:$203,100
84%
Total Assessment$241,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,672+3.3%
2024$8,394+2.2%
2023$8,215+1.2%
2022$8,121+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$190,905
DeedBook 3711, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$26,666
DeedBook 3404, Page 319