Skip to content

650 Mcnaughton AveWoodbury, NJ 08096

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 1, 2000

Property Information

Block320
Lot11
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,500
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,800
22%
Improvement Value:$123,500
78%
Total Assessment$158,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,675+3.3%
2024$5,493+2.2%
2023$5,376+1.2%
2022$5,314+1.9%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 1992

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 2033, Page 74

Property Sale

Sale
$11,500
DeedBook 1835, Page 51