Skip to content

606 Second AveWoodbury, NJ 08096

Built 2021

Last Sale Price
$266,450
Last Sale Date
Jan 3, 2022

Property Information

Block332
Lot11.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description2SFAG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,575
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,900
14%
Improvement Value:$195,700
86%
Total Assessment$227,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,909+0.1%
2024$7,898+0.7%
2023$7,841
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 6431, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 2021