Skip to content

632 Oak AveWoodbury, NJ 08096

Built 2009

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2016

Property Information

Block353
Lot11.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,240
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,500
14%
Improvement Value:$221,200
86%
Total Assessment$257,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,239+3.3%
2024$8,942+2.2%
2023$8,751+1.2%
2022$8,651+1.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$72,000
DeedBook 4369, Page 43