Skip to content

2509 County House RdWoodbury, NJ 08096

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 16, 2003

Property Information

Block360
Lot1.01
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page27

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,876
Acreage1.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,900
17%
Improvement Value:$263,200
83%
Total Assessment$316,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,332+3.3%
2024$10,969+2.2%
2023$10,735+1.2%
2022$10,611+1.9%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$37,000
DeedBook 2446, Page 22