Skip to content

2713 County House RdWoodbury, NJ 08096

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 6, 2005

Property Information

Block367
Lot1
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class17
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,584
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,200
19%
Improvement Value:$156,300
81%
Total Assessment$192,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,901+3.3%
2024$6,680+2.2%
2023$6,537+1.2%
2022$6,462+1.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970