Skip to content

1615-1617 Hurffville RdSewell, NJ 08080

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 22, 2025

Property Information

Block386.01
Lot2
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class---
DescriptionBANK, 2S OFFICE
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage8.66

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$1,457,500
42%
Improvement Value:$2,042,500
58%
Total Assessment$3,500,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$207,930-17.9%
2024$253,310+2.2%
2023$247,908-27.2%
2022$340,574+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 1681, Page 91