Skip to content

30 Jasmine WaySewell, NJ 08080

Built 2004

Last Sale Price
$316,100
Last Sale Date
Sep 23, 2004

Property Information

Block386.02
Lot17
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionTAVISTOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,792
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,500
15%
Improvement Value:$252,300
85%
Total Assessment$296,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,640+3.3%
2024$10,299+2.2%
2023$10,079+1.2%
2022$9,964+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$316,100
DeedBook 3863, Page 73

Property Built

Built

Year Built: 2004