Skip to content

24 Jasmine WaySewell, NJ 08080

Built 2004

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Sep 15, 2021

Property Information

Block386.02
Lot20
Qualifier---
CountyGloucester
MunicipalityDeptford Twp
Tax Map Page29.4

Building Details

Building Class17
DescriptionOXFORD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,526
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,100
18%
Improvement Value:$228,400
82%
Total Assessment$278,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,984+3.3%
2024$9,664+2.8%
2023$9,400+1.2%
2022$9,292+1.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$415,000
Sq Ft2,526DeedBook 6548, Page 191Recorded9/17/2021

Property Sale

Sale
$320,000
DeedBook 4553, Page 161

Property Built

Built

Year Built: 2004